Виховна година у 2
класі
Тема: Бережи
своє життя.Дотримуйся правил дорожнього руху.
Мета
:
·
Закріпити
і актуалізувати знання учнів з правил дорожнього руху;
·
Розвивати
вміння і навички свідомо дотримуватися
правил дорожнього руху, щоб уникнути травм і нещасних випадків ;
·
Розвивати
пізнавальні інтереси дітей ;
·
Виховувати
навички свідомої та дисциплінованої поведінки на вулиці ;
Хід заняття :
1.Вступне слово вчителя
З кожним роком ви , діти , підростаєте і стаєте більш
самостійними , ви ходите до школи , користуєтесь транспортом . І тому ви
повинні знати правила дорожнього руху . Неважко вивчити правила , набагато
важче кожен день їх дотримуватись .
Незнання або невміння дотримуватись певних правил, необережність часто
призводять до втрати не тільки здоров’я , а й навіть життя .
І, на жаль,
часто нещастя трапляються з
дітьми .
Надворі
зима чи спека ,
Любіть
себе та інших поважайте ,
своє життя й здоров’я бережіть
І
правильну дорогу вибирайте,
Якщо
бажаєте до старості дожить.
Щоб
не спізнитися , ви не поспішайте ,
Раніше
вийдіть , щоб спокійно йти.
Летять
машини,
Швидкість
в них висока.
Миттєво
транспорт цей не зупинить.
І
хоч дорога , може, й не широка,
Та
через неї , діти , не біжіть.
Спіткнутись
можна чи перечепитись…
Летять
машини , вам не сила встать …
Автомобіль
не може зупинитись,
Страшне нещастя може вас спіткать.
Дорогу
виберіть до рідної вам школи ,
Щоб
світлою й безпечною була .
І
навпростець теж не ходіть ніколи ,
Собі
та іншим не бажайте зла .
2.Розгляд
малюнків і аналіз небезпечних ситуацій .
Подивіться на малюнки , які ПДР порушили діти
Висновок вчителя: Закон вулиць
суворий . Він не любить тих , хто не виконує правил .
3.Актуалізація
знань про світлофор .
А зараз
послухайте вірш- загадку .
Не дракончик він , не джин ,
Має він три світлих ока ,
Але дивиться одним ,
Два завжди відпочивають ,
А одне ніяк не спить .
Кольори сві різні мають ,
Кожне полум’м горить ,
То червоне , то зелене ,
Жовте сонечком блищить.
Так , дійсно , це світлофор
Діти , а чи знаєте ви чому
світлофор назвали світлофором . Послухайте .
Слово це складене з двох частин: світло і фор , що
означає «світло» , зрозуміло, а вот що криється за словом «фор». Це слово
походить від грецького «форос» і означає «той, що несе», або «носій». Отже,
світлофор – це носій світла , той , що несе світло , причому трьох різних
кольорів .
Світлофору вже більше трьохсот років . Він старший за
автомобіль і почав свій трудовий шлях на залізниці . Перші світлофори були
незручними – поруч з ними стояла людина і міняла скло. Жовтого , попереджувального
сигнала не було. Його замінював свисток регулювальника . Довгий час світлофор
був двосекційним. У 1929 році перший світлофор з’явився у Москві . Він був схожий на годинник : по його
червоному , жовтому , зеленому сектору бігала стрілка . Тепер у великих містах
працюють світлофори , які самі можуть пропускати транспорт , їм у цьому
допомагає електроніка .
4Повторення
знань з правил дорожнього руху .
Молодці
, діти , добре знаєте сигнали світлофора і як ними користуватися при переході
вулиць .
А тепер відгадайте загадку.
Йде
через села і міста , а з місця не зрушить .
Так , діти , це дійсно дорога
А тепер давайте пригадаємо основні правила дорожнього руху
5.
Актуалізація знань про дорожні знаки .
Ми
дорожні знаки ,
Нас
потрібно знати .
Водіям
і пішоходам ,
І
хто їздить ,
І
хто ходить.
І
дорослим і малим –
Знати
знаки треба всім .
Пригадайте
свою вулицю. Чи багато на ній знаків? Вони можуть бути розташовані обабіч
дороги або над нею. Якщо подивитися на них уважно, то можна побачити, що всі
знаки, крім різних малюнків, мають ще й різну форму. Це — кружечки, трикутники,
прямокутники, квадрати. Ось деякі з них.
1-й учень :
Дорожні знаки називають
помічниками пішоходів і водіїв . Вони попереджають , наказують , забороняють ,
дають поради . Щоб їх було далеко видно , їх фарбують у яскраві кольори . Білі
трикутники з чорними та червоними символами в червоній рамці – це попереджувальні знаки . Вони
попереджують про можливу небезпеку або про те , що водію треба бути дуже
обережним .
(пішохідний перехід , діти ,
дорожні роботи , небезпечні повороти )
2-й учень :
Білі або сині круги з чорними ,
червоними символами в червоній рамці – це заборонні
знаки . Вони можуть забороняти рух якихось видів транспорту , забороняють в’їзд автомобілів , або їх стоянку .
( рух заборонено , в’їзд заборонено , стоянку заборонено , зупинку
заборонено )
3-й учень :
Голубі круги з білими символами
– це наказові знаки . Вони
повідомляють , кому і в який бік можна рухатися . Дозволяють рух на окремих
ділянках доріг пішоходам , велосипедистам , водіям іншого транспорту .
(доріжка для пішоходів ,
доріжка для велосипедистів)
4-й учень :
Білі прямокутники з чорними
символами на фоні голубих прямокутників – це знаки сервісу .
Вони сповіщають важливі
відомості водіям , пішоходам . Наприклад , про місце відпочинку . лікарню ,
пост ДАЇ.
6.
Гра .
Вчитель
показує знаки, а учні виконують різні дії в залежності від того, який знак
показаний.
•
«Пішохідний перехід» (крокують на місці),
•
«Рух пішоходів заборонено» (стоять на місці),
•
«Залізничний переїзд із шлагбаумом» (гудуть «ту-ту»),
•
«Слизька дорога» (гойдаються з ноги на ногу),
•
«Підземний перехід» (крокують на місці навприсядки).
8. Підведення підсумків .
Молодці , діти. Ви всі гарно
попрацювали .
Я сподіваюсь ви і надалі так
само гарно будете знати ПДР і завжди їх свідомо виконувати .
Все , усі молодці, всім спасибі
. Наш урок закінчився .
Немає коментарів:
Дописати коментар